Trendy jesień-zima 13/14

Tendencje zmieniają się w mgnieniu oka, co pewnie Was nie zaskakuje. Jednak gdy obserwuję to, co jest dostępne w sklepach, często zastanawiam się, jak to możliwe, by tak różne style współistniały ze sobą i znajdywały odbiorców? Bo jak wytłumaczyć sobie cukierkowo-różową spódniczkę wiszącą obok mrocznej, grunge’owej bluzy? 
Żeby odnaleźć się wśród tych wszystkich zawiłości, postanowiłam stworzyć sobie listę trendów (nie jest to lista kompletna i obiektywna, gdyż zawiera tylko te elementy, które najbardziej przypadły mi do gustu w sezonie jesień – zima 13/14, ale oczywiście zapraszam do jej uzupełniania), którą chciałam się z Wami podzielić.

Do dzieła więc!

1. Krata / pepita
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

Kratka nieodmiennie kojarzy nam się z jesienią i praktycznie co roku ma swoje wielkie wejście, tyle, że w odmiennej odsłonie. Tym razem mamy do czynienia z tą klasyczną, szkocką, ale także z niebanalnymi odmianami w różnych kolorach. Do łask wraca także pepita.

2. Róż
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

Coś, czego przez dłuższy czas nie było w modzie, czyli fascynacja różem w wersji cukierkowej. Zestawiany jest najczęściej z brązami i szarościami, lub innymi odcieniami różu i beżu. Gdy odpowiednio dobierzemy kolory i kroje, całość będzie wyglądać niewinnie i delikatnie, jednak niekoniecznie infantylnie.

3. New Look
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

Sukienki i spódnice kończące się za kolanem, zwężane w talii, nierzadko z paskiem, podkreślające atuty kobiecej sylwetki, inspirowane stylem lat 50-tych.  Eleganckie, wygodne i ultrakobiece.

4. Motyw krokodylej skóry / karakuły / skóra pony
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

W tym sezonie również skóra cieszy się dużą popularnością. Tym razem uwaga skupia się na krokodylim wzorze, karakułach - dawno nieobecnych, a teraz wprowadzonych w różnych krojach i kolorach (!) oraz na delikatnej skórze z krótkiego włosia, dodającej ubraniom delikatności, wytworności i pięknego połysku.

5. Moher
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

Jest to materiał o dosyć negatywnych konotacjach, a szkoda, bo jest przecież tak miły w dotyku! Ale uważajcie, by nie przedobrzyć. W tym sezonie najlepiej postawić na czerń i biel, ewentualnie na pastelowe odcienie.

6. Barokowe złoto
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

Piękne, zdobione suknie, bogate ornamenty, błyszczące tkaniny, wszystko przypomina dzieła sztuki barokowych mistrzów lub przepych cesarstwa bizantyńskiego. Może warto zainwestować w złoto? Dzięki niemu na pewno zimowe wieczory będą przyjemniejsze.

7. Tweed
Foto: opracowanie własne, źródło Internet

To również jeden z gatunków materiałów kojarzonych z jesienią. W tym sezonie otuli nas w wyjątkowo kobiecych kreacjach.

Tak jak pisałam wcześniej, nie jest to lista zamknięta. Jeśli tylko macie ochotę, zapraszam do jej poszerzania w komentarzach i dodania Waszych ulubionych trendów. Może uda nam się wspólnie stworzyć przewodnik po trendach na jesień i zimę?