Z Gaudim w tle

Photos by Eloi Rimmelspaher


Będąc w Barcelonie nie sposób jest nie natknąć na jakiś przykład twórczości Gaudiego. Dopiero przy bliższym kontakcie, poznaniu historii tworzenia, inspiracji, a także przy możliwości dotyku, możemy uświadomić sobie skalę tego geniuszu.
Jego dzieła są starannie dopracowane, nie tylko pod względem wizualnym, lecz przede wszystkim przemyślane z architektonicznego, ergonomicznego i użytecznego punktu widzenia.

Tak też powinno być z modą. Wszyscy cenimy piękne ubrania, lecz znalezienie rzeczy, która dodatkowo jest świetna gatunkowo, zaprojektowana z myślą o wygodzie osoby ją noszącej, to prawdziwy skarb.

Spacerując po ulicach Barcelony, mając już dość całkowitego przesytu Zary (chyba na każdą ulicę w tym mieście przypada jeden sklep), udałam się do butiku &Other Stories, sieci, która w Polsce jest nieobecna, a szkoda. Jest to nowa marka H&M, wprowadzona tej wiosny do kilku miast europejskich. Ubrania i dodatki są trochę z wyższej półki, co widocznie przekłada się na jakość i design.

Kolekcja jesienno-zimowa bardzo przypadła mi do gustu. Ubrania są bardzo kobiece, o trochę minimalistycznych krojach. Dodatki mają nieco mocniejszy charakter, szczególnie spodobała mi się biżuteria i buty, które przybierają niekiedy naprawdę fantazyjne kształty.

Sklep jest naprawdę rewelacyjny, zachwyca świeżością idei i odmiennością. Kolekcję możecie zobaczyć na stronie internetowej &Other Stories, natomiast fotograficzną relację z Barcelony (i nie tylko) na moim profilu Instagram (@tiger_in_the_flowers).Sukienka Stradivarius | Torebka Mango